REKLAMNÉ TABULE

Používajú sa ako nosiče väčšiny reklamných materiálov. Ich rozmerová a materiálová rozmanitosť umožňuje výrobu informačných systémov, smerových tabúľ, reklamných štítov, svetelných boxov.

Používané materiály

PVC dosky

Penené PVC dosky sú vhodné na výrobu reklamných pútačov, značiek, výstavných stánkov, modelov, a pod. Sú potlačiteľné sieťotlačou a vhodné aj ako podkladové dosky pre samolepiace fólie. Majú nízku tepelnú vodivosť a z toho vyplývajúce dobré izolačné vlastnosti. Biele (652) dosky sa vyznačujú veľmi dobrou exteriérovou odolnosťou. Dajú sa bez problémov spracovávať klasickými metódami ako je rezanie, vŕtanie, frézovanie, vysekávanie, lepenie a zváranie. Po zahriatí ich možno vákuovo alebo tlakovo tvárniť. Vyrábajú sa biele a v základných farbách.
 

Ľahčené dosky KAPPA, FOAM-X

Dosky KAPPA sú kvalitné ľahčené dosky s jadrom z penového polyuretanu obojstranne krytým vrstvou chromokartónu alebo mikrovrstvou ployetylénu. Sú pevné a ľahkospracovateľné. Vyrábajú sa v hrúbkach 5 a 10mm. FOAM-X Jedinečná kombinácia pevnosti, tuhosti a extrémne nízkej hmotnosti predurčuje FOAM-X pre veľmi pôsobivé a pritom ekonomicky nenáročné aplikácie. Je vhodnou podkladovou doskou pre montáž grafických výstupov a fotografií. Často sa využíva na výrobu modelov ako v profesionálnej oblasti, tak i pri „hobby“ aktivitách. Papierový povrch bielych dosiek je priamo potlačiteľný a popisovateľný bežnými písacími prostriedkami. Používa sa na výstavách, prezentáciách, v kanceláriách, galériách a pod. Univerzálnosť tohto materiálu ocení aj bežný užívateľ, pretože ho možno ľahko rezať a lepiť.Vyrába sa v hrúbkach 3,5,10mm.

Hliníkový sendvič

Je mnohostranne použiteľný kompozitný materiál. Je možné ho použiť na výrobu širokej škály aplikácií od jednoduchých informačných tabulí až po výstavné stánky a špeciálne reklamné pútače. Skladá z polyetylénového jadra a dvoch hliníkových vrstiev, na ktorých je nanesená špeciálna farba pokrytá polyesterovým lakom. Charakteristickými vlastnosťami tohoto materiálu sú vysoká tvarová stabilita pri nízkej hmotnosti, výborná rovinnosť a dokonale hladký povrch. Je vhodný do interiéru i exteriéru.

Akrylátové dosky (plexisklo)

Extrudované akrylátové dosky číre a opálové majú široké uplatnenie v oblasti reklamy, dizajnu, architektúry a umenia všeobecne. Typickými aplikáciami sú svetelná reklama, reklamné pútače a stojany, náhrada presklenia ako aj ďalšie prvky v architektúre. Tieto dosky je možné spracovávať klasickými spôsobmi trieskového obrábania, rezať laserom, leštiť plameňom a diamantom (rezy), ohýbať za tepla.